„aastate jooksul oleme visalt järginud aluspõhimõtteid, mis muudavad meid vägagi eriliseks"

Tagasi arhiivi

Aastate jooksul oleme välja töötanud palju disainiklassikat, mis on kaunistanud kööke ja vannitubasid kogu maailmas. Tunneme uhkust, et tänase päevani oleme hea disaini ja ainulaadsete omaduste poolest üks Taani lemmikkaubamärke - ja soovime seda ka edaspidi olla.


Meie ajalugu

Meie ajaloo algus on juba 1932. aastal, kui Odense vanas laevatehasekvartalis asutati ettevõte Smith & Co. Tol ajal oli see vaid väike tehas, mis tootis mootorrataste varuosi, kuid kasvas hiljem suuremaks ning hakkas valmistama ja tootma torudetaile. Sellest sai tänapäeval tuntud Damixa nurgakivi: Rahvusvaheliselt tunnustatud Taani ettevõte, mis on tuntud innovatsiooni, disaini ja tippkvaliteedi poolest.


Tänapäevalgi on meie asukohaks Odense. Oleme uhked oma Odense juurte ja oma pika ajaloo jooksul saavutatud verstapostide üle. Damixa on tunnustatud uute standardite kehtestamise eest. Näiteks olime Euroopas esimesed, kellel oli kasutamist hõlbustav ja mugavamaks tegev ühe käepidemega valgusti. Lisaks tulime esimesena turule punase ja sinise temperatuurinäidikuga, mis tänapäeval on sageli hõlmatud kui valgustite element kogu maailmas. Ja just Damixa leiutas hobuserauakujulise mutri, millega paljusid valgusteid kinnitatakse üle maailma seniajani. Meie eesmärk on jätkuvalt olla teerajaja Taani kvaliteedis ja disainis.